Skuteczne leczenie zapalenia gruczołu krokowego w domu środkami ludowymi

Zapalenie gruczołu krokowego u mężczyzny wymagającego natychmiastowego leczenia

Według lekarzy zapalenie gruczołu krokowego to choroba, której spodziewa się co trzeci mężczyzna. Wynika to z wielu negatywnych czynników wpływających na zdrowie, a w szczególności stan prostaty. Większość mężczyzn ignoruje pierwsze objawy choroby i udaje się do lekarza, gdy nie można już dłużej znieść. Aby zrozumieć, jak leczyć zapalenie gruczołu krokowego w domu, musisz zapoznać się z objawami i przyczynami tej patologii.

Przyczyny rozwoju zapalenia gruczołu krokowego

Współczesna medycyna identyfikuje dwie główne przyczyny rozwoju chorób prostaty:

 • przeludnienie;
 • Infekcja.

Gruczoł znajdujący się między odbytnicą a pęcherzem nieustannie wytwarza sekret, który przyczynia się do rozrzedzenia płynu nasiennego, co zapewnia aktywność plemników i powodzenie zapłodnienia. Przekrwienie spowodowane jest przepełnieniem i osadzaniem się substancji wytwarzanej przez prostatę. Dzieje się tak z powodu zaburzeń krążenia w okolicy miednicy, które z kolei występują z kilku powodów:

 • Nadmierna masa ciała;
 • Hipodynamia (zapalenie gruczołu krokowego jest często nazywane chorobą „siedzącego trybu życia");
 • Procesy zapalne o profilu urologicznym i proktologicznym;
 • Systematyczna hipotermia dolnej części ciała.

Wśród przyczyn prowokujących rozwój procesów patologicznych w gruczole krokowym są czynniki psychosomatyczne. Choroba może wystąpić na tle długotrwałych stanów stresowych lub depresyjnych, z niestabilnym tłem emocjonalnym.

Zapalenie prostaty z zapaleniem gruczołu krokowego (po lewej) i gruczoł krokowy w normie (po prawej)

Objawy zapalenia gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego należy do kategorii chorób, których początek następuje niepostrzeżenie, bezobjawowo. Mężczyzna może przez długi czas ignorować nawracające problemy z oddawaniem moczu lub czynności seksualnych, odnosząc je do przejawów stresu lub innych, oczywistych dla niego stanów (hipotermia, depresja, infekcja seksualna).

Zwróć uwagę, że naruszenia prostaty zaczynają się w momencie, gdy uformował się proces patologiczny i postępuje przewlekle. Jest to główny powód niepowodzeń w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego w domu. Jest jeszcze jeden: niepiśmienny wybór metod terapeutycznych. Pacjent zaczyna kupować leki, skupiając się na recenzjach innych mężczyzn lub promocjach. Jednak zdecydowana większość tych środków przeznaczona jest na zapobieganie chorobom prostaty. Leczenie zapalenia gruczołu krokowego w domu jest szybko możliwe tylko wtedy, gdy efekt terapeutyczny jest bezpośrednio związany z przyczyną patologii. Przy stosowaniu leków, które łagodzą tylko objawy, nawrót jest nieunikniony.

Na co należy zwrócić uwagę, aby nie przegapić momentu wystąpienia rozwoju choroby:

 • Nocna potrzeba oddania moczu;
 • Ból podczas oddawania moczu;
 • Nawracające zaburzenia erekcji.

Jeśli pojawią się te objawy, sygnalizujące nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołu krokowego, należy zwrócić się o pomoc do urologa-androloga.

Metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego w domu

Skuteczne leczenie zapalenia gruczołu krokowego u mężczyzn jest możliwe tylko dzięki zintegrowanemu podejściu do rozwiązania problemu. Musisz zacząć od dostosowania swojego stylu życia. Wpłynie to na główną przyczynę patologii: przekrwienie w okolicy miednicy. W tym celu w swoim codziennym harmonogramie pilnych spraw włączają się specjalne ćwiczenia zalecane przez urologów w celu likwidacji zastoju w prostacie.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego środkami ludowymi polega na stosowaniu wywarów i nalewek przygotowanych przy użyciu ziół leczniczych, korzeni i kory drzew. Jeśli przyczyną choroby jest infekcja narządów układu moczowo-płciowego, potrzebne są leki bakteriobójcze, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Jeśli przyczyną choroby jest stagnacja, zioła lecznicze służą do stymulowania krążenia krwi.

Ćwiczenia rozwiązujące problem stagnacji w okolicy miednicy

W przypadku wymuszonej stymulacji krążenia krwi w narządach miednicy i odpowiednio w prostacie zajmuje to nie więcej niż 10 minut dziennie. Istnieją ćwiczenia, które można wykonywać podczas chodzenia lub siedzenia. Takie kompleksy są idealne dla mężczyzn prowadzących „siedzący" tryb życia. Są to kierowcy, pracownicy biurowi, menedżerowie.

Ci mężczyźni mogą wykonywać ćwiczenie bezpośrednio w miejscu pracy, polegające na napięciu i rozluźnieniu mięśni odbytu. Należy jednak rozumieć, że pozytywny wynik można osiągnąć tylko dzięki systematycznej realizacji tych ćwiczeń. Skuteczny w eliminowaniu patologii kołysania nóg w różnych kierunkach, rozciągania nóg, przysiadów, masażu prostaty (można to zrobić samodzielnie lub w klinice). Aby leczenie zapalenia gruczołu krokowego w domu było skuteczne, należy wybrać kilka ćwiczeń i wykonywać je regularnie. Takie podejście do przywracania męskiego zdrowia gwarantuje pozytywny wynik.

Zapalenie prostaty z zapaleniem gruczołu krokowego u mężczyzn

Środki ludowe do leczenia zapalenia gruczołu krokowego

Leczeniu zapalenia gruczołu krokowego środkami ludowymi powinny towarzyszyć zmiany w diecie. Konieczne jest ograniczenie spożycia wędlin i tłustych potraw, włączenie do codziennego jadłospisu produktów o działaniu antybakteryjnym i pobudzającym krążenie krwi.

Są to następujące produkty:

 • Cebula;
 • Czosnek;
 • Miód;
 • Żurawina;
 • Koperek;
 • Imbir;
 • Rzodkiewka;
 • Czeremsza;
 • Musztarda.

Rośliny te są naturalnymi antybiotykami, których przyjmowanie jest przydatne w rozwoju ostrego i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego.

Metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego według tradycyjnych receptur medycyny

Wybierając metodę leczenia zapalenia gruczołu krokowego w domu, musisz zrozumieć, że 100% pozytywnego wyniku można oczekiwać tylko w początkowej fazie choroby. W ostrym i przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego wymagane są leki. W takich sytuacjach leki tradycyjnej medycyny powinny być traktowane jako terapia skojarzona.

Czosnek - środek ludowy, który łagodzi zapalenie gruczołu krokowego

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego czosnkiem

Czosnek ma właściwości antybakteryjne i jest skutecznym stymulantem potencji. Tradycyjna medycyna oferuje kilka receptur opartych na tej roślinie, które pomogą szybko wyleczyć zapalenie gruczołu krokowego.

Nalewka czosnkowa na wodzie

Do przygotowania leku będziesz potrzebować:

 • 4-5 dużych ząbków czosnku;
 • 3 szklanki wrzącej wody (750 ml);
 • Pojemnik ceramiczny lub szklany.

Ząbki czosnku są kruszone w dowolny dogodny sposób: za pomocą blendera lub specjalnego urządzenia: kruszarki do czosnku. Następnie zalej ten kleik odpowiednią ilością wrzącej wody. Nalegaj przez 10-12 godzin. Najwygodniej jest przygotować napar wieczorem i zacząć go przyjmować rano. Dzienna dawka - 50-70 g na pusty żołądek. W przypadku mężczyzn o dużej wadze dawkę można zwiększyć do 100-120 g.

Nalewka czosnkowa na wódce

Aby przygotować lek, będziesz potrzebować:

 • 400 g obranego czosnku;
 • 0, 5 l wysokiej jakości wódki lub alkoholu.

Proces gotowania:

 • Duże ząbki przecina się na pół, całą masę czosnku umieszcza się w szklanym pojemniku.
 • Napełnij wódką lub alkoholem.
 • Domagaj się przez 3 tygodnie, osłonięty przed działaniem promieni słonecznych.
 • Przyjmować 20 kropli dziennie rano i wieczorem.

Uwaga!Lek ten jest skutecznym stymulatorem krążenia i aktywnie oczyszcza organizm z toksyn i toksyn.

Przede wszystkim leczenie zapalenia gruczołu krokowego czosnkiem wpływa na stan naczyń. W okresie przyjmowania leku nastąpi aktywacja układu wydalniczego. Mężczyźni z zaburzeniami ciśnienia krwi muszą uważnie monitorować swój stan. W przypadku pogorszenia samopoczucia dawkę należy zmniejszyć 2 razy. Jeśli to nie pomoże, zaleca się odstawienie leku.

Wywar z czosnku z mlekiem

Przygotowanie tego środka zaczyna się od posiekania czosnku do stanu kleiku. Zajmie to 1 łyżka. l. ta masa. Następnie zagotować 250 g mleka, dodać do niego czosnek i podgrzewać na małym ogniu przez 1 minutę. Pozostaw do ostygnięcia. Biorą gazę złożoną na pół i filtrują bulion. Przyjmuj codziennie 3 łyżki. łyżki po posiłkach.

Miód jest stosowany w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego w domu.

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego miodem

Alternatywne leczenie zapalenia gruczołu krokowego miodem ma wiele pozytywnych recenzji. Aby lekarstwo było naprawdę skuteczne, konieczne jest nauczenie się prawidłowego wyboru miodu. Istnieją różne sposoby sprawdzenia jego jakości, z którymi należy się zapoznać.

Aby przygotować lek, będziesz potrzebować:

 • 5 cytryn;
 • 5 dużych główek czosnku;
 • ½ l miodu.

Proces gotowania składa się z kilku etapów:

 1. Obierz cytryny i zmiel je w blenderze;
 2. Obierz i zmiel czosnek;
 3. Ułóż powstałą masę w miodzie.

Kompozycję dokładnie miesza się, przykrywa pokrywką i czyści w ciemnym, chłodnym miejscu przez 7 dni. Codziennie przyjmuj 1 łyżeczkę 3 razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi co najmniej 1, 5 miesiąca. Ten lek na leczenie zapalenia gruczołu krokowego w domu należy stosować ostrożnie u osób cierpiących na zwiększoną kwasowość żołądka. Podczas przyjmowania leku konieczne jest monitorowanie zmian w stanie zdrowia i zaprzestanie przyjmowania go, jeśli wystąpi dyskomfort.

Kąpiele z wywarami z ziół stymulują krążenie krwi w okolicy miednicy przy zapaleniu gruczołu krokowego

Kąpiele lecznicze na zapalenie gruczołu krokowego

Zaleca się, aby przyjmowaniu leków towarzyszyły regularne zabiegi poprawiające stan zdrowia: kąpiele z wywarami z ziół. Wielu nie docenia skuteczności tej metody leczenia zapalenia gruczołu krokowego. Ale recenzje mówią inaczej: kąpiele lecznicze są skutecznym stymulatorem krążenia w okolicy miednicy.

Warunki zabiegu:

 • Czas trwania - 15 minut.
 • Temperatura na początku sesji to 36°C.
 • Temperatura pod koniec sesji to 40-42 °C.
 • Pozycja ciała - siedząca.

Technika zabiegu:

 1. Do wanny wlewa się wodę o odpowiedniej temperaturze, dodaje się do niej wywar z trawy. Objętość wody powinna być taka, aby sięgała do pępka osoby siedzącej w wannie.
 2. Stopniowo dodawać gorącą wodę i osiągnąć pożądaną temperaturę (40-42°C) na 5 minut przed zakończeniem sesji.

Polecane rośliny do robienia wywarów:

 • Rumianek farmaceutyczny;
 • Calendula officinalis;
 • ziele dziurawca;
 • krwawnik pospolity;
 • Jałowiec;
 • Świeże igły sosny, świerka, cedru.

Aby przygotować wywar, weź 70-100 g surowców roślinnych i zalej go 5 litrami wrzącej wody. Nalegaj przez 15-20 minut. Filtr. W leczeniu zapalenia gruczołu krokowego w domu najskuteczniejsze są kąpiele iglaste. Mają wyraźne właściwości antyseptyczne, co jest przydatne w przypadku różnych chorób urologicznych. Nie możesz brać gorących kąpieli, odwiedzać wanny lub sauny z ostrą postacią zapalenia gruczołu krokowego. W tej sytuacji konieczne jest właściwe leczenie. Tradycyjna medycyna oferuje wiele sposobów na przywrócenie męskiego zdrowia. Wybierając technikę terapeutyczną należy pamiętać, że chorobę można wyleczyć tylko dzięki systematycznemu stosowaniu środków terapeutycznych, ćwiczeń i zabiegów odnowy biologicznej. Zintegrowane podejście do leczenia zapalenia gruczołu krokowego zawsze daje pozytywny wynik.