Najlepsze lekarstwo na zapalenie gruczołu krokowego

Dla wielu mężczyzn choroba taka jak zapalenie gruczołu krokowego powoduje wiele problemów i dyskomfortu. Pilne leczenie pomoże zmienić sytuację na lepsze.

Do tej pory, pomimo szerokiego wyboru leków, nadal aktualne pozostaje pytanie, jakie jest najlepsze lekarstwo na zapalenie gruczołu krokowego.

tabletki na zapalenie gruczołu krokowego

Wybór naprawdę skutecznego leku z całej gamy nie jest łatwym zadaniem.

Jak wybrać

Warto zauważyć, że leczenie zapalenia gruczołu krokowego nigdy nie ogranicza się do stosowania jednego leku. Najskuteczniejszy będzie schemat leczenia obejmujący różne grupy leków, a nie tylko leki. Zintegrowane podejście do leczenia zapalenia gruczołu krokowego pozwala nie tylko wyeliminować objawy choroby i problemy z oddawaniem moczu, ale także wyeliminować źródło infekcji.

Prawie nie najlepsze lekarstwo na zapalenie gruczołu krokowego można nazwać medycyną tradycyjną. Łagodzą tylko stan pacjenta, dlatego nie należy na nich całkowicie polegać. Przede wszystkim zapalenie gruczołu krokowego wymaga terapii przeciwzapalnej, przeciwbakteryjnej i antybiotykowej. Wszystkie leki są przepisywane wyłącznie przez lekarza prowadzącego.

Aby wybrać najlepszy lek na zapalenie gruczołu krokowego, musisz przejść dokładne badanie. Wybrany przez specjalistę lek powinien mieć silny wpływ na działające w organizmie patogeny. Jeśli lek nie zostanie wybrany prawidłowo, to po pewnym czasie od rozpoczęcia przyjmowania leku objawy choroby powrócą. Wybierając najlepszy lek na zapalenie gruczołu krokowego, należy kierować się następującymi zaleceniami:

  • Nigdy nie stosuj antybiotyków z grupy leków, które ostatnio stosowałeś w leczeniu innej choroby;
  • Jeśli po 3 dniach przyjmowania leku nie nastąpi poprawa, należy go zastąpić bardziej skutecznym środkiem;
  • Lek na zapalenie gruczołu krokowego nie powinien mieć poważnych skutków ubocznych.

Bądź przygotowany na to, że leczenie farmakologiczne zapalenia gruczołu krokowego może potrwać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dlatego jeśli któryś z przepisanych przez lekarza leków ma silny wpływ na nerki, przewód pokarmowy lub wątrobę, należy go wykluczyć z jego przyjmowania.

Lista leków

Nowoczesne leki stosowane w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego przybierają różne formy. Firmy farmaceutyczne produkują leki w postaci tabletek, kapsułek, zastrzyków dożylnych oraz czopków doodbytniczych. Trudno wymienić jedno najlepsze lekarstwo na zapalenie gruczołu krokowego. Tylko stosując je w połączeniu można osiągnąć szybki i trwały efekt terapeutyczny. Różne źródła oferują szeroką gamę leków jako takie lekarstwo. Podkreślmy 4 najskuteczniejsze i najlepsze leki na zapalenie gruczołu krokowego.

Fitopreparat w formie kapsułek

Narzędzie ma działanie przeciwzapalne, zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Dzięki swojemu silnemu działaniu pomaga zmniejszyć obrzęk tkanek prostaty.

Tabletki finasterydu

Kolejny z najlepszych leków na zapalenie gruczołu krokowego, który jest dostępny w postaci tabletek powlekanych. Substancje czynne zawarte w kompozycji zapewniają spadek dihydrotestosteronu we krwi, zapobiegając w ten sposób dalszemu rozrostowi tkanki prostaty. Wśród innych pozytywnych efektów jest zmniejszenie objętości gruczołu krokowego, przywrócenie prawidłowego przepływu moczu i zmniejszenie objawów niedrożności dróg moczowych. Skutki uboczne po zażyciu leku są niezwykle rzadkie.

Lek na bazie pestek dyni

Lek jest dostępny w trzech postaciach – tabletek, oleju doustnego i czopków doodbytniczych. Lek łagodzi ból, zwiększa potencję i aktywuje mechanizmy obronne organizmu. Jedynym przeciwwskazaniem do jego stosowania jest indywidualna nietolerancja poszczególnych składników leku.

Czopki doodbytnicze

Czopki doodbytnicze można słusznie uznać za jeden z najlepszych leków na zapalenie gruczołu krokowego. Lek zmniejsza stopień obrzęku tkanek prostaty, stymuluje napięcie mięśni pęcherza moczowego i poprawia mikrokrążenie krwi w tkankach. Podczas stosowania leku może wystąpić reakcja alergiczna.